logo

Jsem i na Facebooku. Stačí klik a jste tam...úvod

kurzy

kurzy reiki

výklad tarotových karet

výklad zdarma

automatická kresba

kyvadlo

reiki

reiki pro zvířátka

alergie

čakry

o mně

ceník


čakry               Čakry

1. Muladhara - červená - základní kořenová čakra
2. Svadhisthana - oranžová - sakrální křížová čakra
3. Manipura - žlutá - čakra solar plexu
4. Anahata - zelená - centrální srdeční čakra
5. Višuddha - modrá - krční čakra komunikace
6. Adžňa - indigová - čakra třetího oka
7. Sahasrara - fialová - korunní čakra

čakry

Kořenová neboli základní čakra:

Nachází se na spodní části trupu, mezi pohlavními orgány a konečníkem, a její energetický vír směřuje dolů k zemi. Touto čakrou příjímáme zemskou energii, a zároveň nás uzemňuje. Je spojena s fyzickým tělem, základními potřebami a instinkty, jako je pud sebezáchovy, pohlavní pud, a základní emoce jako strach, zlost a podobně... Čakru lze oživit pozorováním jasně červené barvy, nebo přikládáním červených kamenů, meditací v skříženém sedu na holé zemi.

Orgány: kosti, klouby, zuby, nehty, střevo, konečník, nadledvinky, tvorba krve.
Kameny: karneol, achát, hematit, granát, krvavý jaspis, červený korál, rodochrozit, rubín, heliotrop.


Křížová neboli sakrální čakra:

Je v podbřišku, nad pohlavními orgány, zezadu poblíž kříže, vyzařuje dopředu a dozadu od těla. Ovlivňuje sexuální vztahy a tvořivost. Blokace se projevuje neschopností projevovat emoce k druhým, bezohledností, omezeným sexuálním apetitem. Ovlivňuje tvorbu spermatu a menstruační cyklus, hormony testosteron a estrogen. Je symbolizována oranžovou barvou; aktivuje ji měsíční svit a kontakt s vodou.

Orgány: pohlavní orgány, močový měchýř, ledviny
Kameny: měsíční kámen, tygří oko, oranžový topas, karneol, citrín


Pupeční čakra neboli čakra solar plexu :

Nachází se v oblasti břicha, přibližně na šířku dvou prstů nad pupkem. Spolu se srdeční čakrou působí jako středová a hlavní čakra, přijímáme jí nejvíce energie z okolí. Symbolizuje sílu, je centrem naší osobnosti; její zablokování nám bere chuť do života, přináší neschopnost bojovat s problémy a čelit strachu. Čakru symbolizuje a posiluje žlutá barva.

Orgány: zrak, záda, břicho, žlučník, slezinu, játra, a trávicí systém, slinivka břišní, tvorba žluči.
Kameny: jantar, citrín, topaz, tygří oko, záhněda, růženín, malachyt, sluneční kámen.


Centrum srdce neboli srdeční čakra :

Čakra se nalézá v oblasti prsní kosti, přibližně ve výšce srdce a slouží jako centrální energetický uzel těla, v kterém se protínají ostatní energetické dráhy. Symbolizuje ji láska, radost, harmonie. Porucha čakry se může projevovat rozličnými psychickými poruchami a celkovým špatným stavem - depresí, neschopností milovat či neochotou lásku přijímat, závistí, pesimismem, apatií. Čakru zastupují barva zelená a růžová.

Orgány: srdce, plíce, hrudník, brzlík, krevní oběh, kůže.
Kameny: růženín, kunzit, smaragd, turmalín, avanturín, jadeit.


Krční čakra neboli čakra komunikační :

Její poloha je ve spodní části krku, pod ohryzkem, úzce souvisí s krční páteří. Čakra se nachází v blízkosti hlasivek, a je tedy je symbolem komunikace a vyjadřování. Blokace čakry souvisí s problémem vyjádřit své myšlenky nebo s vadami řeči jako koktání, zadrhávání, ráčkování a podobně. Její barvou je bledě modrá a čakře prospívá pozorování blankytného nebe a tyrkysové vodní hladiny.

Orgány: krk, hrtan, hlasivky, uši, čelisti, štítná žláza, průdušky, plíce.
Kameny: achát modrý, akvamarín, laspis lazuri, chalcedon, tyrkys.


Čelní čakra neboli třetí oko :

Najdete ji ve spodní části čela, mezi obočím, zhruba centimetr až dva nad kořenem nosu. Sídlí v ní intuice, duchovnost, naše intelektuální podstata a duchovní síly. Aktivní čakra je třeba pro dobrou činnost šestého smyslu a úspěšné věštění a intuici. Čakru symbolizuje a posiluje temně modrá barva s nádechem do fialova - takzvaná indigová modř. Blokace způsobuje omezené myšlení, nedůvěru ve vyšší síly a duchovní řád.

Orgány: mozek, obličej, nos, oči, uši, dutiny, nervový systém.
Kameny: sodalit, ametyst, laspi lazuli, fluorit, azurit, apatit.


Korunní neboli temenní čakra :

Nachází se nad vrcholkem hlavy a jako jediná z ostatních základních čaker se nalézá „mimo tělo“ - asi tak centimetr nad povrchem vlasové pokožky a její vír energie směřuje kolmo vzhůru. Sídlí v ní naše nejvyšší já, dokonalost, naše duše, funguje jako spojení mezi námi a vesmírnou podstatou bytí a kosmickou energií. Tato čakra kmitá v těch nevyšších vibracích a pomáhá harmonizovat ostatní čakry, celé tělo, mysl a ducha. Čakra bývá u různých lidí různě více či méně vyvinutá, dle „duchovní úrovně“ jedince. Čakru symbolizuje fialová, bílá, stříbrná nebo zlatá barva. Čakře prospívá meditace, zejména na vyvýšeném otevřeném prostranství pod širým nebem.

Orgány: mozek, epifíza - šišinka mozková.
Kameny: křišťál, jadeit, diamant, ametyst, celestin, fialový rubín, zlatý kalcit, selenit.

počítadlo.abz.cz

© Payakas 2013